BASINDAN

TV'DEN

SEBZE VE MEYVE TAKVİMİ

Kitap gelirleriyle, hayata geçirilen "Tarhana kokulu eller" üretim projesi

Annesininkızı üreten anneler için yola çıktı!

Bir taraftan geleneksel anne yemekleri arşivlenmeye devam ederken, uzun zamandır organize etmeye çalıştığımız e-satış sitesi, 8 Mart 2013 gününde alışverişe açıldı. Annesininkızı kitabının gelirleriyle hayata geçirilen bu üretimin sosyal sorumluluğu, anne yemeklerinden sonra anne emeklerini değerlendirmekti. Maalesef bugünkü sistemde, ev hanımı annelerimizin sosyal güvencesi biz çocuklarız. Onların ev içinde saklı kalmış yeteneklerinin bir karşılığı olsun istedik. "Annesininkızı Kitabı"nın oya ayraçlarıyla başlayan sosyal sorumluluk duygusu gerçek bir üretime dönüştü. Artık ev hanımı annelerimizin ürettiği ürünleri bu siteden satın almanız mümkün. Bir taraftan onların mutfaktaki değerlerine sahip çıkarken ve gelecek nesillere devretmek isterken, diğer taraftan tarhana kokulu ellerindeki hünerleri ürüne dönüştürdük. Böylece sahip oldukları tüm yeteneklerini ev içinden çıkarıp, ekonomik hayata bir değer olarak katmak istedik. Yeteneklerinin değerli olduğunu göstermek istedik. Ekonomik hayatta bir birey olarak yer almalarını istedik. Sizi tanıştıralım, üretim grubumuzun adı "tarhana kokulu eller"!.. Bu grubun ellerinden, ilerleyen zamanlarda çok heyecanlı sürpriz üretimler gelecek. 

Anne üretimini ve tariflerini daha yaygın bir proje haline getirmek için STK ve büyük kurumların desteğine ihtiyacımız var. Bir taraftan kurduğumuz e-dükkanda satış yapmaya devam ederken, diğer taraftan kitap ve mutfak tekstili ürünlerini özel bir tel dolap ünitesiyle pazarlamaya devam ediyoruz. Bu faaliyetler sonucunda Gül Güler Ev Tekstili mağazalarında ve kitapçılarda tel dolap içinde ürünleri bulmanız mümkün. Ayrıca havaalanlarındaki Tadında Anadolu reyonlarında kitap ve ürünler bu hafta satışa çıkacak. Bir ay içindeki büyük hedeflerimiz diğer zincir mağazalarda yer almaktır. 

Projemize destek vermek isteyen herkesi www.annesininkizi.com.tr adresinde, hem güzel vakit geçirmeye, hem de güvenli alışveriş yapmaya bekliyoruz.